ביטוח משכנתא

ביטוח משכנתא הינו חובה לכל מי שלוקח משכנתא והוא מורכב משני חלקים: ביטוח חיים וביטוח מבנה.

ביטוח_משכנתאביטוח חיים למשכנתא

מיועד לכיסוי הלוואת המשכנתא לבנק במקרה מוות של אחד מבעלי המשכנתא, זאת כדי למנוע
יצירת חוב לצאצאיהם. לביטוח מסוג זה אין קשר לביטוח חיים רגיל והוא מיועד להגן על הבנק בלבד מפני חוסר כיסוי ההלוואה בעקבות מוות הלווה (לכאורה נראה שמדובר בסיכוי קלוש, אך יש לקחת בחשבון את תקופת ההלוואה הארוכה ואת מידת ההפסד המשמעותית שהבנק עלול לספוג במקרה זה).

בנוסף ניתן לרכוש הרחבות לביטוח מסוג זה, שמכסות לא רק מוות אלא גם מקרים של נכות חלקית או מלאה, פיטורין ואובדן כושר עבודה, כלומר כל מה שמקשה על הלווה להמשיך ולשלם את ההלוואה.

במידה ויש יותר מלווה אחד, כל אחד מהם צריך לרכוש ביטוח משכנתא נפרד. כמו כן, לקיחת משכנתא בכמה בנקים מצריכה רכישת ביטוח משכנתא לכל מוסד בנפרד.

על פי אילו קריטריונים נקבע גובה הפרמיה?קריטריונים_לביטוח_משכנתא

גובה הפרמיה לחברת הביטוח נקבע, בין השאר, על פי הקריטריונים הבאים:

  • גיל המבוטח: ככל שהגיל גבוהה יותר כך גם עלות הביטוח גבוהה יותר.
  • מצבו הבריאותי של המבוטח (אחד הפרמטרים העיקריים הוא עישון).
  • ערך הנכס המבוטח.


ביטוח מבנה

ביטוח מבנה נועד להעניק כיסוי כלכלי לבנק במקרה של נזק למבנה המבוטח (דירה או בית ומה שצמוד להם). מדובר באירועים כגון אסונות טבע (רעידת אדמה) או תאונות (שריפה או קצר חשמלי). נזקים רציניים מסוג זה עלולים להביא להפסקת תשלומי המשכנתא עקב הנזק הכלכלי שנגרם ללווה וקרובי משפחתו. הביטוח הנ"ל נועד לוודא שההלוואה תכוסה בכל מקרה.

ביטוח_מבנה_משכנתאהביטוח הנ"ל בדרך כלל אינו מכסה פגיעה בנכס כתוצאה מפעולות איבה או מלחמה, הריסת מבנים על ידי הממשלה ואת כל הנזקים שמכוסים על ידי מס הרכוש. כמו כן, הביטוח כולל רק את החלקים הקבועים של הבית או הדירה כגון קירות או חלונות, ולא את תכולתה (לשם כך יש לעשות ביטוח דירה).

גם בסוג ביטוח זה קיימות מבחר הרחבות וביניהן הוצאות שכר דירה חלופית, הוצאות פינוי הריסות, שירותי רפואה וחירום, ביטוח לגינה ולצומח, נזקים שנגרמו על ידי חיות מחמד ועוד.

 

עמית ארבל סוכנות לביטוח מציעה פוליסות ביטוח משכנתא עם התאמה אישית למצבו ודרישותיו של כל לקוח.
לקבלת יעוץ מקצועי צרו איתנו קשר ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.