פנסיה

פנסיה

במדינת ישראל קיימת חובת ביטוח פנסיוני לשכירים - כל עובד מגיל 21 ועובדת מגיל 20 זכאים לקבל מהמעסיק הפרשות לביטוח פנסיוני (כגון קרן פנסיה, קופת גמל או ביטוח מנהלים) ולקרן פיצויי פיטורים.

גם העובד צריך להפריש מדי חודש לחיסכון הפנסיוני שברשותו, כדי להבטיח את עתידו ולשמור על רמת החיים שלו ושל משפחתו לאחר גיל הפרישה. חשוב להתחיל לעשות זאת כבר בגיל צעיר כדי להיות מכוסים בשלב מאוחר יותר, גם למקרים של נכות או מוות.

החל מיולי 2016 עלו שיעורי ההפרשות לפנסיה והם עומדים כיום על 6.25% תגמולים מטעם המעסיק ו-5.75% תגמולים מטעם העובד. שיעורי ההפרשות יכולים להיות גבוהים יותר אם מדובר בעובדי שירות המדינה, עובדים הזכאים להסדר מיטיב או במידה ומדובר בביטוח פנסיוני שאינו קרן פנסיה.

מתי מתחילים להפריש?

  • עובד שלא היה לו ביטוח פנסיוני לפני תחילת העבודה יתחיל לקבל הפרשות לאחר 6 חודשי העסקה.
  • עובד שהיה לו ביטוח פנסיוני לפני תחילת העבודה מגיע לו לקבל הפרשות מיום העבודה הראשון, אך הוא יתחיל לקבל אותן בפועל רק לאחר 3 חודשי העסקה או עם סיום שנת המס (המוקדם מביניהם).

למה חשוב להתחיל להפריש כבר מגיל צעיר?פנסיה_אושר

בעשרות השנים האחרונות מתרחשת בעולם מגמת עלייה ניכרת בתוחלת החיים (היום בישראל תוחלת החיים לגברים עומדת על 77.3 שנים ולנשים על 81.4 שנים). כתוצאה מכך אנשים חיים יותר שנים לאחר גיל הפרישה (גיל 64 לנשים וגיל 67 לגברים).

מצד אחד, עלייה בתוחלת החיים בוודאי נשמע כמו חדשות טובות. מצד שני, משמעות הדבר היא שפנסיונרים היום צריכים כיסוי כלכלי ליותר שנות פרישה, כולל טיפולים רפואיים וסיעודיים למיניהם. לכן חשוב כל כך להקפיד על הפרשות פנסיוניות עקביות מגיל צעיר וניהול מסודר של הביטוח הפנסיוני – כדי לדעת שאתם מכוסים כשתגיעו לגיל הפרישה.

 

רוצים לדעת כמה כסף מגיע לכם בגיל הפרישה ולעשות סדר אחת ולתמיד בחסכונות הפנסיוניים שלכם?
לבדיקה ראשונית בחינם השאירו את פרטיכם ונציגנו יחזור אליכם בהקדם!

בדוק את מצב החסכונות שלך